STRABAG
București, Bucuresti
31 ani pe piață1425 angajațiCifră de afaceri 1.757.040.776 leiPlătitor TVA
STRABAG este activă pe piața românească din anul 1991 și și-a stabilit sediul social în București în anul 1994. În prezent, grupul STRABAG are filiale în toate regiunile importante din România. Societatea operează în toate sectoarele de construcții, în special în segmentele Infrastructură de transport și Construcții de clădiri și inginerie civilă, precum și în proiecte de construcții de mediu.
În domeniul infrastructurilor de transport, în special pentru reabilitarea drumurilor naționale, regionale și locale, avem contractate numeroase proiecte în diferite regiuni și cu finanțare atât privată, cât și din fonduri publice sau europene. Datorită experienței acumulate în timp și a personalului specializat, acceptăm orice provocare pentru modernizarea, extinderea și construirea infrastructurii de transport rutier, feroviar, cât și serviciile adiacente acestora. Mai mult, STRABAG operează cu succes în domeniul construcțiilor hidrotehnice și de canalizare, precum și la reabilitarea liniilor de alimentare. Construcția de facilități în aer liber, locuri de parcare, trotuare și terenuri de sport fac, de asemenea, parte din domeniul de activitate al STRABAG.
În segmentul Construcțiilor Civile realizăm construcții de birouri, rezidențiale și comerciale, precum și executarea fundațiilor de beton pentru parcuri eoliene și lucrări de întreținere în instalațiile de rafinare.
Activitățile de Inginerie Civilă cuprind construcția de sisteme de tratare a apelor uzate, instalații de sortare a deșeurilor, centrale de compostare și centrale hidroelectrice, precum și dezvoltarea și modernizarea sistemelor de tratare a apei uzate urbane.
STRABAG dispune de un sistem performant de management al calității în România. Certificările conform ISO 9001 (managementul calității), ISO 14001 (managementul mediului) și ISO 45001 (managementul sănătății și securității în muncă) sunt certificări importante pe care STRABAG le deține în România.
În afară de marca STRABAG, grupul activează în România sub numele de ARL, BHG, MINERAL, BITUNOVA, DRUMCO, SAT, STRABAG Facility Management, TPA şi ZÜBLIN.
Serviciile cuprind toate domeniile industriei construcțiilor și acoperă întregul lanț valoric al construcțiilor.
Viziunea noastră: să devenim un furnizor important european de servicii de construcții. Pentru a atinge acest obiectiv, ne străduim să oferim soluții de calitate la prețuri competitive.
În domeniul infrastructurilor de transport, în special pentru reabilitarea drumurilor naționale, regionale și locale, avem contractate numeroase proiecte în diferite regiuni și cu finanțare atât privată, cât și din fonduri publice sau europene. Datorită experienței acumulate în timp și a personalului specializat, acceptăm orice provocare pentru modernizarea, extinderea și construirea infrastructurii de transport rutier, feroviar, cât și serviciile adiacente acestora. Mai mult, STRABAG operează cu succes în domeniul construcțiilor hidrotehnice și de canalizare, precum și la reabilitarea liniilor de alimentare. Construcția de facilități în aer liber, locuri de parcare, trotuare și terenuri de sport fac, de asemenea, parte din domeniul de activitate al STRABAG.
În segmentul Construcțiilor Civile realizăm construcții de birouri, rezidențiale și comerciale, precum și executarea fundațiilor de beton pentru parcuri eoliene și lucrări de întreținere în instalațiile de rafinare.
Activitățile de Inginerie Civilă cuprind construcția de sisteme de tratare a apelor uzate, instalații de sortare a deșeurilor, centrale de compostare și centrale hidroelectrice, precum și dezvoltarea și modernizarea sistemelor de tratare a apei uzate urbane.
STRABAG dispune de un sistem performant de management al calității în România. Certificările conform ISO 9001 (managementul calității), ISO 14001 (managementul mediului) și ISO 45001 (managementul sănătății și securității în muncă) sunt certificări importante pe care STRABAG le deține în România.
În afară de marca STRABAG, grupul activează în România sub numele de ARL, BHG, MINERAL, BITUNOVA, DRUMCO, SAT, STRABAG Facility Management, TPA şi ZÜBLIN.
Serviciile cuprind toate domeniile industriei construcțiilor și acoperă întregul lanț valoric al construcțiilor.
Viziunea noastră: să devenim un furnizor important european de servicii de construcții. Pentru a atinge acest obiectiv, ne străduim să oferim soluții de calitate la prețuri competitive.
Locație & program
str. 13 SEPTEMBRIE nr. 90, Etaj. 5 Camera 5.14, Sector 5
Sediu SocialStr. 13 Septembrie nr. 90, Etaj. 5 Camera 5.14, Sector 5, 01, București, Bucuresti Vezi pe hartă
Persoane de contact
Website, rețele sociale și plată
Date firmă
STRABAG SRL · CUI 6891914 · plătitor de TVA
Vezi detalii Ascunde
Date firmă
STRABAG SRL · CUI 6891914 · plătitor de TVA
- Denumire legală
- STRABAG SRL
- CUI
- 6891914
- Nr. reg. com.
- J1994013563409
- Plătitor TVA
- Da
- Activitate principală (CAEN)
- 4100 – Lucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
- Înregistrată în
- 1995
- Adresă sediu social
- Str. 13 Septembrie nr. 90, Etaj. 5 Camera 5.14, Sector 5
01, București, Bucuresti
Evoluție financiară
Bilanțuri anuale · valori în lei (RON)
| An | Cifra de afaceri | Profit / pierdere netă | Active imobilizate | Datorii | Capitaluri proprii | Salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.757.040.776 | 251.188.084 | 358.894.713 | 810.764.049 | 538.576.759 | 1.425 |
| 2024 | 1.745.521.750 | 101.341.607 | 306.181.242 | 708.622.197 | 362.753.851 | 1.381 |
| 2023 | 2.171.722.401 | 79.884.992 | 269.154.280 | 1.068.034.016 | 322.587.328 | 1.367 |
| 2022 | 919.310.107 | 4.963.942 | 229.117.935 | 726.913.776 | 195.973.111 | 1.214 |
| 2021 | 956.509.449 | 51.102.982 | 205.868.930 | 733.501.564 | 191.009.169 | 1.145 |
| 2020 | 869.934.992 | 24.101.978 | 227.059.249 | 601.227.791 | 135.864.786 | 1.072 |
| 2019 | 771.614.163 | 1.012.091 | 182.517.108 | 628.784.470 | 111.762.808 | 929 |
Cifra de afaceri 2025
1.757.040.776 lei ▲ 0,7%
Vezi tabelul complet (7 ani)
| An | Cifra de afaceri | Profit / pierdere netă | Active imobilizate | Datorii | Capitaluri proprii | Salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.757.040.776 | 251.188.084 | 358.894.713 | 810.764.049 | 538.576.759 | 1.425 |
| 2024 | 1.745.521.750 | 101.341.607 | 306.181.242 | 708.622.197 | 362.753.851 | 1.381 |
| 2023 | 2.171.722.401 | 79.884.992 | 269.154.280 | 1.068.034.016 | 322.587.328 | 1.367 |
| 2022 | 919.310.107 | 4.963.942 | 229.117.935 | 726.913.776 | 195.973.111 | 1.214 |
| 2021 | 956.509.449 | 51.102.982 | 205.868.930 | 733.501.564 | 191.009.169 | 1.145 |
| 2020 | 869.934.992 | 24.101.978 | 227.059.249 | 601.227.791 | 135.864.786 | 1.072 |
| 2019 | 771.614.163 | 1.012.091 | 182.517.108 | 628.784.470 | 111.762.808 | 929 |
Datele sunt preluate de pe mfinante.gov.ro (situațiile financiare anuale depuse de firmă). Sunt afișați anii cu bilanț disponibil; datele lipsă nu sunt considerate zero.
Ești reprezentantul acestei firme?