SCHAEFFLER ROMANIA SRL
Cristian, Brasov
24 ani pe piață4050 angajațiCifră de afaceri 3.507.505.645 leiPlătitor TVA
Grupul Schaeffler activează prin cele trei mărci puternice ale sale, LuK, INA si FAG, în sectorul auto, industrial şi aerospaţial în vederea realizării unor procese rapide şi flexibile de fabricaţie, dezvoltând parţial tehnologii, maşini şi comenzi proprii.
Schaeffler România, o investiţie majoră a Grupului Schaeffler din estul Europei, produce în Cristian – Braşov componente de tehnică liniară pentru industria de maşini - unelte, componente pentru industria de autovehicule şi rulmenţi grei pentru diferite aplicaţii industriale. Gama produselor este în continuă dezvoltare, astfel încât dimensiunile proiectului iniţial de construcţie a trei hale de producţie a fost cu mult depăşit.
Schaeffler România, o investiţie majoră a Grupului Schaeffler din estul Europei, produce în Cristian – Braşov componente de tehnică liniară pentru industria de maşini - unelte, componente pentru industria de autovehicule şi rulmenţi grei pentru diferite aplicaţii industriale. Gama produselor este în continuă dezvoltare, astfel încât dimensiunile proiectului iniţial de construcţie a trei hale de producţie a fost cu mult depăşit.
Locație & program
SCHAEFFLER ROMANIA SRL
Punct de LucruStr. Schaffler nr. 3, Cristian, Brasov Vezi pe hartă
Persoane de contact
Website, rețele sociale și plată
Date firmă
SCHAEFFLER ROMANIA SRL · CUI 14882941 · plătitor de TVA
Vezi detalii Ascunde
Date firmă
SCHAEFFLER ROMANIA SRL · CUI 14882941 · plătitor de TVA
- Denumire legală
- SCHAEFFLER ROMANIA SRL
- CUI
- 14882941
- Nr. reg. com.
- J2002001477085
- Plătitor TVA
- Da
- Activitate principală (CAEN)
- 2815 – Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză și a elementelor mecanice de transmisie
- Înregistrată în
- 2002
- Adresă sediu social
- Aleea Schaeffler nr. 3
Cristian, Brașov conform ANAF
Evoluție financiară
Bilanțuri anuale · valori în lei (RON)
| An | Cifra de afaceri | Profit / pierdere netă | Active imobilizate | Datorii | Capitaluri proprii | Salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3.507.505.645 | 12.853.115 | 1.231.291.473 | 864.790.062 | 1.181.559.326 | 4.050 |
| 2024 | 3.367.555.260 | -5.968.033 | 1.225.058.737 | 974.024.260 | 1.153.986.588 | 4.366 |
| 2023 | 3.901.752.223 | 36.369.412 | 1.275.023.442 | 811.354.347 | 1.159.954.621 | 4.905 |
| 2022 | 3.509.354.896 | 92.530.387 | 1.333.880.589 | 1.178.403.058 | 1.123.585.209 | 5.101 |
| 2021 | 2.924.138.781 | 97.336.433 | 1.316.017.567 | 952.345.686 | 1.031.054.821 | 4.735 |
| 2020 | 2.601.603.275 | 59.545.650 | 1.088.723.484 | 659.797.497 | 933.718.387 | 4.314 |
| 2019 | 2.558.868.569 | -28.094.463 | 954.709.330 | 508.046.087 | 874.172.739 | 4.707 |
Cifra de afaceri 2025
3.507.505.645 lei ▲ 4,2%
Vezi tabelul complet (7 ani)
| An | Cifra de afaceri | Profit / pierdere netă | Active imobilizate | Datorii | Capitaluri proprii | Salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3.507.505.645 | 12.853.115 | 1.231.291.473 | 864.790.062 | 1.181.559.326 | 4.050 |
| 2024 | 3.367.555.260 | -5.968.033 | 1.225.058.737 | 974.024.260 | 1.153.986.588 | 4.366 |
| 2023 | 3.901.752.223 | 36.369.412 | 1.275.023.442 | 811.354.347 | 1.159.954.621 | 4.905 |
| 2022 | 3.509.354.896 | 92.530.387 | 1.333.880.589 | 1.178.403.058 | 1.123.585.209 | 5.101 |
| 2021 | 2.924.138.781 | 97.336.433 | 1.316.017.567 | 952.345.686 | 1.031.054.821 | 4.735 |
| 2020 | 2.601.603.275 | 59.545.650 | 1.088.723.484 | 659.797.497 | 933.718.387 | 4.314 |
| 2019 | 2.558.868.569 | -28.094.463 | 954.709.330 | 508.046.087 | 874.172.739 | 4.707 |
Datele sunt preluate de pe mfinante.gov.ro (situațiile financiare anuale depuse de firmă). Sunt afișați anii cu bilanț disponibil; datele lipsă nu sunt considerate zero.
Ești reprezentantul acestei firme?