Purcari Crama Ceptura
Ceptura de Jos, Prahova
23 ani pe piață152 angajațiCifră de afaceri 278.772.382 leiPlătitor TVA
În 2003, odată cu replantarea celor 250 ha de viţă de vie şi dotarea vinăriei cu utilaje performante, începe perioada modernă din istoria Château Purcari. Vinurile de Purcari încep să se exporte în peste 25 de ţări ale lumii, printre care SUA, Canada, Marea Britanie, Norvegia, Cehia, China, Polonia, Țările Baltice, devenind cartea de vizită a Republicii Moldova în străinătate. În 2010, este lansat Alb de Purcari - o nouă creație în colecția vintage Purcari, care cucereşte experții internaționali şi este apreciat cu trofee prestigioase. În 2012, colecţia de Purcari este completată cu vinul Purcari Icewine, obținut din struguri îngheţaţi de soiul Muscat Ottonel şi Traminer. Pentru merite deosebite în domeniul vinificaţiei şi promovării imaginii Moldovei peste hotarele ţării, Vinăria Purcari a devenit dublu deţinător al Grand Prix-ului în domeniul vitivinicol, decernat de Guvernul Republicii Moldova.
Locație & program
Str. Principala nr. 699
Punct de LucruStr. Principala nr. 699, 107126, Ceptura de Jos, Prahova Vezi pe hartă
Persoane de contact
Website, rețele sociale și plată
Date firmă
CRAMA CEPTURA SRL · CUI 15338540 · plătitor de TVA
Vezi detalii Ascunde
Date firmă
CRAMA CEPTURA SRL · CUI 15338540 · plătitor de TVA
- Denumire legală
- CRAMA CEPTURA SRL
- CUI
- 15338540
- Nr. reg. com.
- J2003001039293
- Plătitor TVA
- Da
- Activitate principală (CAEN)
- 1102 – Fabricarea vinurilor din struguri
- Înregistrată în
- 2003
- Adresă sediu social
- Str. Drumul Viilor nr. 57-59-61
107126, Ceptura de Jos, Prahova conform ANAF
Evoluție financiară
Bilanțuri anuale · valori în lei (RON)
| An | Cifra de afaceri | Profit / pierdere netă | Active imobilizate | Datorii | Capitaluri proprii | Salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 278.772.382 | 32.467.784 | 52.776.067 | 128.288.275 | 67.651.766 | 152 |
| 2024 | 244.570.290 | 38.230.893 | 45.108.893 | 85.392.833 | 77.844.261 | 137 |
| 2023 | 219.808.592 | 32.933.031 | 32.451.317 | 74.054.109 | 67.546.398 | 0 |
| 2022 | 166.593.014 | 17.724.693 | 32.748.497 | 70.803.974 | 53.696.553 | 121 |
| 2021 | 145.667.349 | 23.794.212 | 31.120.429 | 47.976.378 | 52.971.860 | 122 |
| 2020 | 124.994.313 | 21.564.281 | 23.614.693 | 36.629.422 | 46.177.648 | 121 |
| 2019 | 100.861.735 | 14.982.171 | 24.841.498 | 56.930.276 | 24.613.367 | 120 |
Cifra de afaceri 2025
278.772.382 lei ▲ 14%
Vezi tabelul complet (7 ani)
| An | Cifra de afaceri | Profit / pierdere netă | Active imobilizate | Datorii | Capitaluri proprii | Salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 278.772.382 | 32.467.784 | 52.776.067 | 128.288.275 | 67.651.766 | 152 |
| 2024 | 244.570.290 | 38.230.893 | 45.108.893 | 85.392.833 | 77.844.261 | 137 |
| 2023 | 219.808.592 | 32.933.031 | 32.451.317 | 74.054.109 | 67.546.398 | 0 |
| 2022 | 166.593.014 | 17.724.693 | 32.748.497 | 70.803.974 | 53.696.553 | 121 |
| 2021 | 145.667.349 | 23.794.212 | 31.120.429 | 47.976.378 | 52.971.860 | 122 |
| 2020 | 124.994.313 | 21.564.281 | 23.614.693 | 36.629.422 | 46.177.648 | 121 |
| 2019 | 100.861.735 | 14.982.171 | 24.841.498 | 56.930.276 | 24.613.367 | 120 |
Datele sunt preluate de pe mfinante.gov.ro (situațiile financiare anuale depuse de firmă). Sunt afișați anii cu bilanț disponibil; datele lipsă nu sunt considerate zero.
Ești reprezentantul acestei firme?