PERIND SA
Oradea, Bihor
33 ani pe piață54 angajațiCifră de afaceri 31.978.521 leiPlătitor TVA
Firma PERIND, fondata in anul 1922, este liderul national in fabricarea maturilor, articolelor de periaj, a bidinelelor si periilor de varuit, ale accesoriilor de baie si bucatarie precum si a periilor industriale.
Azi Grupul PERIND are sediul central si baza logistica la Oradea str.Louis Pasteur nr.165, prelucreaza lemnul la Sighetu Marmatiei, jud. Maramures, si injecteaza mase plastice la Filipestii de Targ, jud.Prahova.
Oferta actuala a firmei Perind cuprinde 8 domenii:
- Articole de curatenie;
- Accesorii baie;
- Accesorii bucatarie;
- Articole menaj;
- Articole pentru gradina;
- Articole pentru zugravit-vopsit;
- Scule pentru zidarie si pardoseala;
- Perii industriale.
O succinta carte de vizita cuprinde pe langa reteaua nationala de distributie (136 distribuitori,) si marile lanturi de magazine:Metro, Selgros, Billa, Profi, Pic, Artima, Carrefour,Cora,CDR Interex, Praktiker, Bricostore, Interhome, Dedeman si Kaufland. O echipa de adevarati profesionisti, o excelenta inzestrare tehnologica, o logistica de exceptie, o distributie nationala fac din Grupul PERIND, un partener redutabil, certificat in Sistemul de Management al Calitatii, ISO 9001:2000.
Azi Grupul PERIND are sediul central si baza logistica la Oradea str.Louis Pasteur nr.165, prelucreaza lemnul la Sighetu Marmatiei, jud. Maramures, si injecteaza mase plastice la Filipestii de Targ, jud.Prahova.
Oferta actuala a firmei Perind cuprinde 8 domenii:
- Articole de curatenie;
- Accesorii baie;
- Accesorii bucatarie;
- Articole menaj;
- Articole pentru gradina;
- Articole pentru zugravit-vopsit;
- Scule pentru zidarie si pardoseala;
- Perii industriale.
O succinta carte de vizita cuprinde pe langa reteaua nationala de distributie (136 distribuitori,) si marile lanturi de magazine:Metro, Selgros, Billa, Profi, Pic, Artima, Carrefour,Cora,CDR Interex, Praktiker, Bricostore, Interhome, Dedeman si Kaufland. O echipa de adevarati profesionisti, o excelenta inzestrare tehnologica, o logistica de exceptie, o distributie nationala fac din Grupul PERIND, un partener redutabil, certificat in Sistemul de Management al Calitatii, ISO 9001:2000.
Locație & program
PERIND SA
Punct de LucruStr. Doctor Louis Pasteur nr. 165, Oradea, Bihor Vezi pe hartă
Persoane de contact
Website, rețele sociale și plată
Date firmă
PERIND SA · CUI 54604 · plătitor de TVA
Vezi detalii Ascunde
Date firmă
PERIND SA · CUI 54604 · plătitor de TVA
- Denumire legală
- PERIND SA
- CUI
- 54604
- Nr. reg. com.
- J05/185/1991
- Plătitor TVA
- Da
- Activitate principală (CAEN)
- 3291 – Fabricarea măturilor și periilor
- Înregistrată în
- 1993
- Adresă sediu social
- Str. Petre P. Carp nr. 2
Oradea, Bihor conform ANAF
Evoluție financiară
Bilanțuri anuale · valori în lei (RON)
| An | Cifra de afaceri | Profit / pierdere netă | Active imobilizate | Datorii | Capitaluri proprii | Salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 31.978.521 | 23.436 | 9.168.798 | 13.597.692 | 14.758.623 | 54 |
| 2024 | 29.580.577 | 92.931 | 9.677.381 | 15.507.751 | 11.808.338 | 60 |
| 2023 | 27.361.362 | 100.462 | 10.683.357 | 16.470.780 | 11.715.406 | 54 |
| 2022 | 27.680.227 | 27.081 | 8.771.182 | 13.414.686 | 11.614.945 | 54 |
| 2021 | 25.961.824 | 20.817 | 10.619.533 | 14.233.304 | 11.321.538 | 61 |
| 2020 | 22.843.391 | 240.062 | 10.434.152 | 10.963.612 | 11.300.721 | 58 |
| 2019 | 20.853.106 | 18.307 | 10.754.235 | 11.020.470 | 11.060.659 | 68 |
Cifra de afaceri 2025
31.978.521 lei ▲ 8,1%
Vezi tabelul complet (7 ani)
| An | Cifra de afaceri | Profit / pierdere netă | Active imobilizate | Datorii | Capitaluri proprii | Salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 31.978.521 | 23.436 | 9.168.798 | 13.597.692 | 14.758.623 | 54 |
| 2024 | 29.580.577 | 92.931 | 9.677.381 | 15.507.751 | 11.808.338 | 60 |
| 2023 | 27.361.362 | 100.462 | 10.683.357 | 16.470.780 | 11.715.406 | 54 |
| 2022 | 27.680.227 | 27.081 | 8.771.182 | 13.414.686 | 11.614.945 | 54 |
| 2021 | 25.961.824 | 20.817 | 10.619.533 | 14.233.304 | 11.321.538 | 61 |
| 2020 | 22.843.391 | 240.062 | 10.434.152 | 10.963.612 | 11.300.721 | 58 |
| 2019 | 20.853.106 | 18.307 | 10.754.235 | 11.020.470 | 11.060.659 | 68 |
Datele sunt preluate de pe mfinante.gov.ro (situațiile financiare anuale depuse de firmă). Sunt afișați anii cu bilanț disponibil; datele lipsă nu sunt considerate zero.
Ești reprezentantul acestei firme?